X = Elite, radat 1-2
Muut, radat 5-6

6h lähdöistä:
N/M6h8 niillä, jotka ovat vahvistaneet klo 8:00 lähdön
N/M6h14 niillä, jotka ovat vahvistaneet klo 14:00 lähdön

 

Osallistujat sarjoittain

 
N6h8
43 Mäkinen Marianne  X  Tampere 
63 Jauhiainen Nina Hurmaavat kimalaiset 
64 Kääriäinen Tiina  FMR 
65 Kaisa Unkila FMR 
66 Ketola Laura TPS Temppukoulu 
67 Lindström Sari  
69 Rautiainen Anu Juoksusiskot 
70 Sarin Anne Studio One 
    8 juoksijaa
 
N6h14
88 Haapa Laura  X  NAMI 
89 Karvonen Heli  X  Helsingin juoksijat 
90 Lipiäinen Satu  X  Ultra Sisu 
91 Markkanen Heli  X  Endurance Ultrarunning Team Finland 
92 Porvali Riikka  X   
93 Toukkari Milla  X   
110 Belitz-Henriksson Jenny Vauhtisammakon juoksukoulu 
111 Särkkä Auni Espoon Tapiot 
112 Vesanen Virva  
    9 juoksijaa
 
N12h
11 Auvinen Pia  X  100mc.fi 
12 Kankaanmäki Marianne  X  Ahlainen 
13 Rajala Milka  X  Milen seura  
14 Toivonen Mari  X  Turku 
15 Westerlund Maria  X  Endurance 
34 Kivimäki Maarit Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 
35 Lammio Maarit FMR 
36 Lampinen Johanna  
37 Saarman Maija Vauhtisammakon juoksukoulu 
    9 juoksijaa
 
M6h8
40 Kukko Jyrki  X  FMR 
41 Leinonen Harri  X  Endurance 
50 Arojoki Timo  Studio One 
51 Hannula Seppo Studio One 
52 Karvinen Janne Raision Kukkupillit 
53 Kuukasjärvi Juha  
54 Kuusela Jani FMR 
55 Lapp Marko Mäntsälä 
56 Miettinen Samuli Kaarinan juoksuklubi 
57 Oksanen Ville Raision Kukkupillit 
58 Pinola Tero West Coast Ultra Runners 
59 Raitio Ossi  
60 Ranta Tommy Kaarina 
61 Tuomala Pasi Tawastia Trail Club 
62 Verhola Petri Hurmaavat kimalaiset 
    15 juoksijaa
 
M6h14
80 Anttonen Antti  X   
81 Keinänen Hannu  X  Kuopio 
82 Palmer Jeremy  X  USA  Turku 
83 Reponen Jukka  X  FMR 
84 Rintamäki Jani  X  Lahden Ahkera 
85 Ronkainen Simo  X  FMR 
86 Saukkonen Mika  X  Omaksi huviksi 
87 Taavitsainen Harri  X  Vihti Triathlon  
100 Eskola Miikka  
101 Hynynen Tero  
102 Ignatius Antero Endurance 
103 Kettunen Elias   
104 Lahtinen Mika Tampereen maratonklubi 
105 Lehtinen Pasi  
106 Leppänen Mika Ku-58 
107 Manninen Juha KPK 24/7 
108 Syväniemi Martti Endurance 
109 Turpeinen Hannu Telemark Team Ørn 
    18 juoksijaa
 
M12h
1 Filipov Iulian   X  ROU  CS Stiinta Bucuresti  
2 Fodor Szilard  X  HUN   
3 Laiho Miikka  X   
4 Lindsten Ari  X  VANTAA 
5 Liukka Mikko  X  Vauhtisammakko 
6 Pelto Tuomas  X  FMR 
7 Pietiläinen Janne-Pekka  X   
8 Ranta Kari  X  Endurance 
9 Uusitalo Janne  X  FMR 
10 Vira Lassi  X  FMR 
20 Holmberg Mårten Chapel harbour lightnig  
21 Järvinen Juha Team Raju 
22 Koivu Tapio Team Raju 
23 Kuusisto Keijo  
24 Lehtinen Tero Saunalenkki -81 
25 Mäkipää konsta  
26 Männistö Olli Turisti 
27 Putkonen Jesse Tawastia Trail Club 
28 Ruuskanen Roi Pikku-Veskun Samooja 
29 Tetri Eino 100mc.fi 
30 Toivonen Lauri  
31 Tuominen Timo Littoinen 
32 Vainio Mikko Hamina 
33 Viitala Tomi FMR 
24 juoksijaa
 
6h juoksussa yhteensä 50 juoksijaa
12h juoksussa yhteensä 33 juoksijaa
Kaikissa sarjoissa yhteensä 83 juoksijaa
Paikkoja jäljellä: 17
 

KARU - Facebookissa 
 
Garmin
 
 
Tailwind nutrition

 
 Painola

 
 

Majoitustarjous

1 hengen standart 69 €/vrk, comfort 87 €/vrk
2 hengen standart 79 €/vrk, comfort 92 €/vrk
 3 hengen standart 106 €/vrk

Huonehinnat pitävät sisällään aamiaiset.
Comfort huoneita on saatavilla rajoitetusti.

Nämä huonehinnat ovat voimassa ainoastaan suoraan hotellista varaamalla.
Huoneet voi varata, joko sähköpostilla kivitasku [ät] avainhotellit.fi tai soittamalla vastaanoton numeroon +358 224 24 920.

Hotelli Kivitasku

 
 
 
 
 

run.karu.run


Finnish marathon Runners
janne klasila / +358405959563
maraton [ät] tossu [.] com

Copyright © 2021 FMR | UltraFinn | Webbinen.net