Tulokset 2019


Linkki liveseurantaan julkaistaan tapahtumaviikolla.
 

Tulokset 2018


Online-seuranta, tulokset »

 
Kaarina Rata Ultra
14.4.2018
Kaarina, Finland

12h, miehet (eliitti) - lopputulokset
1. Rain Seepold     Tallinn     135.790km  
2. Kari Ranta       Endurance   130.262km  
3. Petri Welling    Endurance   126.635km  
4. Janne Uusitalo   FMR         110.128km  
5. Pertti Kalliola  FMR         109.442km  

12h, miehet - lopputulokset
1. Timo Tuominen   Vauhtisammakon juoksukoulu   116.716km  
2. Vesa Oivanen    FMR                          100.497km  
3. Ari Julkunen    LUU                           95.521km  
4. Miikka Hakanen  Vauhtisammakon juoksukoulu    91.197km  
5. Jani Kuusela    FMR                           86.615km  
6. Jarmo Väänänen  Rauhalahti Road Runners       85.271km  
7. Jonas Heikkilä  Vauhtisammakon juoksukoulu    85.246km  

12h, naiset (eliitti) - lopputulokset
1. Heli Lehtinen   FMR                113.471km  
2. Mari Toivonen   FMR                109.186km  
3. Jaana Lehtinen  Wihan Kilometrit   106.429km  

12h, naiset - lopputulokset
1. Katja Jokela      KPK 24/7                   108.907km  
2. Maria Westerlund  Endurance                  101.511km  
3. Niina Karvinen    Samba Trail Running Club    90.958km  
4. Anni Julkunen     Lohja                       84.998km  
   Anna Hopia        Helsinki                  DNS

6h, miehet (eliitti) - lopputulokset
1. Henri Ansio    FMR                           88.065km  
2. Jyrki Kukko    FMR                           80.804km  
3. Erkki Laitila  FMR                           67.649km  
4. Tuomas Pelto   FMR                           61.794km  
5. Mikko Heiniö   FMR                           60.757km  
6. Lassi Vira     Kaarinan Ura                  60.444km  
7. Mikko Liukka   Vauhtisammakon juoksukoulu    53.125km  

6h, miehet - lopputulokset
 1. Tom Kinnunen        FMR                           70.109km  
 2. Jukka Uitto         VSVU                          62.134km  
 3. Seppo Mäenpää       100mc.fi / Häjyt              59.402km  
 4. Mikko Hirvonen      Vehmaan Kiisto                58.292km  
 5. Jarmo Ohtonen       Espoo                         58.144km  
 6. Vesa Malin          Littoisten Liikuntaveikot     57.848km  
 7. Petri Koivunen      Ruosniemen Luupäät            57.455km  
 8. Samu Raunela        Piikkiö                       56.863km  
 9. Martti Syväniemi    Endurance                     56.564km  
10. Jon Brazier         (GBR)                         56.002km  
11. Kalle Mattila       Lahen Ahkerin                 53.497km  
12. Juha Manninen       KPK 24/7                      50.203km  
13. Ville Sintonen      Turku                         49.771km  
14. Rauli Ekholm        Vauhtisammakon juoksukoulu    47.620km  
15. Ilkka Lainema       FMR                           46.627km  
16. Matti Hallikainen   Rajan Urheilijat              46.479km  
17. Veikko Mäkinen      Vauhtisammakon juoksukoulu    45.862km  
18. Elias Kettunen      Helsinki                      23.686km  
    Jukka Raunio        Kaarina                     DNS
    Jani Lempinen       FMR                         DNS
    Olli-Pekka Laakkio  Kaarina                     DNS

6h, naiset (eliitti) - lopputulokset
1. Noora Honkala     Endurance    77.052km  
2. Marianne Mäkinen  Tampere      65.161km  

6h, naiset - lopputulokset
 1. Minna Reinelä        Kotka                         60.626km  
 2. Charlotta Långström  Vauhtisammakon juoksukoulu    59.762km  
 3. Hanna Oivanen        FMR                           58.625km  
 4. Johanna Rantanen     Tuusula                       56.788km  
 5. Tuula Martiskainen   UltraSisu                     56.487km  
 6. Kaisa Unkila         FMR                           55.459km  
 6. Sini Huhtala         Vehkalahden Veikot            54.251km  
 8. Taina Boman          Vauhtisammakon juoksukoulu    53.168km  
 9. Tuula Kaitsaari      Vauhtisammakon juoksukoulu    53.082km  
10. Ruut Jokiranta       KPK 24/7                      52.535km  
11. Terhi Sirviö         KPK 24/7                      51.119km  
12. Riikka Porvali       Haarajoki                     51.018km  
13. Heli Repo            Littoinen                     49.644km  
14. Tanja Mäenpää        Häjyt / Ryttylä               49.531km  
15. Wilma Grönroos       Vauhtisammakon juoksukoulu    48.910km  
16. Sini Fabre           Vauhtisammakon juoksukoulu    48.875km  
17. Maria Pykäläinen     Hyvinkää                      46.835km  
18. Maria Tähkävuori     Endurance                     46.170km  
19. Suvi Liimatainen     Vantaa                        45.993km

 
Garmin
 
 
Tailwind nutrition

 
 Painola
 
 
 
KARU - Facebookissa 
 

run.karu.run

Finnish marathon Runners
janne klasila / +358405959563
maraton [ät] tossu [.] com

UltraFinn Oy
Jari Tomppo / +358503131043

Copyright © 2018 FMR | UltraFinn | Webbinen.net