Results 2019


Online results »

Lap times »

 
Kaarina Rata Ultra | Kaarina Track Ultra
20.4.2019
Kaarina, Finland

12h, men (elite) - results
 1. Iván Penalba       M    Club Mircasport              139.098km  
 2. Kari Ranta         M35  Endurance                    134.191km  
 3. Tomi Ronkainen     M30  Ultra Sisu                   130.342km  
 4. Timo Tuominen      M50  Littoinen                    123.786km  
 5. Tom Kinnunen       M40  FMR                           76.400km  
 6. Mikko Laine        M35  Luupiikki                     68.800km   

12h, men - results
 1. Janne Uusitalo     M45  FMR                          114.936km  
 2. Tapio Koivu        M60  Team Raju                     73.031km  
 3. Vesa Malin         M50  Naantalin kaupunki            64.168km  
 4. Jani Kuusela       M40  FMR                           59.862km  
 5. Ville Sintonen     M                                  55.555km  
    Vesa Oivanen       M50  FMR                              DNS
    Tom Henriksson     M40                                   DNS

12h, women (elite) - results
 1. Noora Honkala      F50  Endurance                    135.786km  
 2. Jaana Lehtinen     F55  Wihan kilometrit             106.626km  

12h, women - results
 1. Charlotta Långström      Vauhtisammakon Juoksukoulu  111.116km  
 2. Milka Rajala             Milen seura                  96.548km  
 3. Sini Fabre               Vauhtisammakon Juoksukoulu   90.373km  
 4. Johanna Lampinen                                      83.472km  
    Hanna Oivanen            FMR                             DNS
    Katri Lehtonen           FMR                             DNS
    Niina Karvinen           Samba Trail Running Club        DNS
    Jenny Belitz-Henriksson  Vauhtisammakon Juoksukoulu      DNS

6h, men (elite) - results
 1. Rain Seepõld       Tallinn    Estonia                 81.074km  
 2. Tapio Talvitie                                        73.035km  
 3. Simo Ronkainen     FMR                                69.920km  
 4. Sami Loikkanen     Vihti triathlon                    66.427km  
 5. Juha Lehtonen                                         66.235km  
 6. Hannu Keinänen     Rauhalahti RoadRunners             65.315km  
 7. Mikko Liukka       Vauhtisammakon Juoksukoulu         62.100km  
    Fabián Campanini   Club Mircasport   Argentina           DNS

6h at 14, men - results
 1. Janne Ruohonen       FMR                              67.131km  
 2. Tero Lehtinen        Saunalenkki 8177                 64.268km  
 3. Martin Kock                                           63.584km  
 4. Lassi Vira           Kaarinan Ura                     63.066km  
 5. Antti Yli-Savola     Oriharon orhit                   60.609km  
 6. Jesse Putkonen       Tawastia Trail Club              60.272km  
 7. JAMES HOBBS          DURSLEY RUNNING CLUB   U.K       58.430km  
 8. Mikko Hirvonen       Vehmaan Kiisto                   58.230km  
 9. Marko Tauvo                                           56.329km  
10. Martti Syväniemi     Endurance                        55.230km  
11. Ari Julkunen         LUU                              54.534km  
12. Antti Karppinen      Vuolijoen Pullistus              51.049km  
13. Juha-Pekka Järvinen                                   50.104km  
14. Veikko Mäkinen       Vauhtisammakon juoksukoulu       49.375km  
15. Rauli Ekholm         Vauhtisammakon juoksukoulu       48.818km  
    Esa Vankka           FMR                                 DNS
    Panu Laitinen                                            DNS
    Elias Kettunen                                           DNS

6h, women (elite) - results
 1. Heli Markkanen      Endurance                         69.214km  
 2. Tuula Martiskainen  Ultra Sisu                        55.525km  

6h at 14, women - results
 1. Johanna Rantanen                                      58.180km  
 2. Maarit Kivimäki    Kestävyyttä pintakaasulla 24/7     55.516km  
 3. Ruut Jokiranta     KPK 24/7                           53.315km  
 4. Sini Huhtala       Vehkalahden Veikot                 52.726km  
 5. Mia Ståhle         Vauhtisammakon Juoksukoulu         48.846km  
 6. Anni Julkunen                                         43.904km  
    Terhi Sirviö       Kok 24/7                              DNS
    Riikka Porvali                                           DNS
    Salla Pantsar      Vauhtisammakon Juoksukoulu            DNS
    Suvi Liimatainen                                         DNS

6h at 8, men (elite) - results
 1. Henri Ansio        M    FMR                           50.000km  

6h at 8, men - results
 1. Pontus Backlund    Närpes OK                          72.552km  
 2. Tomi Viitala                                          65.458km  
 3. Juha Järvinen      Turun Urheiluliitto                59.154km  
 4. Kalle Matilainen                                      56.863km  
 5. Ossi Raitio                                           52.974km  
 6. Jarno Lindholm                                        51.634km  
 7. Christian Maja     KoLu                               49.234km  
 7. Ville Paakkonen    Askelklinikka Turku                48.008km  
    Janne Tikkaoja                                           DNS
    Ilkka Lainema      FMR                                   DNS
    Antti Hämäläinen   KPK 24/7                              DNS

6h at 8, women - results
 1. Päivi Kanerva      FMR                                66.594km  
 2. Maria Westerlund   Endurance                          63.420km  
 3. Laura Takkunen     Bayerrunners                       60.696km  
 4. Elina Suomela                                         59.512km  
 5. Maija Saarman      Vauhtisammakon juoksukoulu         54.338km  
 6. Josefiina Palkén   Vauhtisammakon juoksukoulu         52.310km  
 7. Julia Luoma        Vauhtisammakon juoksukoulu         52.186km  
 8. Janna Aksela       FMR                                51.801km  
 9. Anu Karkinen       Juoksusiskot                       49.668km  
10. Anne Luoma                                            45.976km  
    Noora Hakanpää     HarjUs Triathlon                      DNS

 

Results 2018




 
Kaarina Rata Ultra
14.4.2018
Kaarina, Finland

12h, men (elite) - final results
1. Rain Seepold     Tallinn     135.790km  
2. Kari Ranta       Endurance   130.262km  
3. Petri Welling    Endurance   126.635km  
4. Janne Uusitalo   FMR         110.128km  
5. Pertti Kalliola  FMR         109.442km  

12h, men - final results
1. Timo Tuominen   Vauhtisammakon juoksukoulu   116.716km  
2. Vesa Oivanen    FMR                          100.497km  
3. Ari Julkunen    LUU                           95.521km  
4. Miikka Hakanen  Vauhtisammakon juoksukoulu    91.197km  
5. Jani Kuusela    FMR                           86.615km  
6. Jarmo Väänänen  Rauhalahti Road Runners       85.271km  
7. Jonas Heikkilä  Vauhtisammakon juoksukoulu    85.246km  

12h, women (elite) - final results
1. Heli Lehtinen   FMR                113.471km  
2. Mari Toivonen   FMR                109.186km  
3. Jaana Lehtinen  Wihan Kilometrit   106.429km  

12h, women - final results
1. Katja Jokela      KPK 24/7                   108.907km  
2. Maria Westerlund  Endurance                  101.511km  
3. Niina Karvinen    Samba Trail Running Club    90.958km  
4. Anni Julkunen     Lohja                       84.998km  
   Anna Hopia        Helsinki                  DNS

6h, men (elite) - final results
1. Henri Ansio    FMR                           88.065km  
2. Jyrki Kukko    FMR                           80.804km  
3. Erkki Laitila  FMR                           67.649km  
4. Tuomas Pelto   FMR                           61.794km  
5. Mikko Heiniö   FMR                           60.757km  
6. Lassi Vira     Kaarinan Ura                  60.444km  
7. Mikko Liukka   Vauhtisammakon juoksukoulu    53.125km  

6h, men - final results
1. Tom Kinnunen        FMR                           70.109km  
 2. Jukka Uitto         VSVU                          62.134km  
 3. Seppo Mäenpää       100mc.fi / Häjyt              59.402km  
 4. Mikko Hirvonen      Vehmaan Kiisto                58.292km  
 5. Jarmo Ohtonen       Espoo                         58.144km  
 6. Vesa Malin          Littoisten Liikuntaveikot     57.848km  
 7. Petri Koivunen      Ruosniemen Luupäät            57.455km  
 8. Samu Raunela        Piikkiö                       56.863km  
 9. Martti Syväniemi    Endurance                     56.564km  
10. Jon Brazier         (GBR)                         56.002km  
11. Kalle Mattila       Lahen Ahkerin                 53.497km  
12. Juha Manninen       KPK 24/7                      50.203km  
13. Ville Sintonen      Turku                         49.771km  
14. Rauli Ekholm        Vauhtisammakon juoksukoulu    47.620km  
15. Ilkka Lainema       FMR                           46.627km  
16. Matti Hallikainen   Rajan Urheilijat              46.479km  
17. Veikko Mäkinen      Vauhtisammakon juoksukoulu    45.862km  
18. Elias Kettunen      Helsinki                      23.686km  
    Jukka Raunio        Kaarina                     DNS
    Jani Lempinen       FMR                         DNS
    Olli-Pekka Laakkio  Kaarina                     DNS

6h, women (elite) - final results
1. Noora Honkala     Endurance    77.052km  
2. Marianne Mäkinen  Tampere      65.161km  

6h, women - final results
 1. Minna Reinelä        Kotka                         60.626km  
 2. Charlotta Långström  Vauhtisammakon juoksukoulu    59.762km  
 3. Hanna Oivanen        FMR                           58.625km  
 4. Johanna Rantanen     Tuusula                       56.788km  
 5. Tuula Martiskainen   UltraSisu                     56.487km  
 6. Kaisa Unkila         FMR                           55.459km  
 6. Sini Huhtala         Vehkalahden Veikot            54.251km  
 8. Taina Boman          Vauhtisammakon juoksukoulu    53.168km  
 9. Tuula Kaitsaari      Vauhtisammakon juoksukoulu    53.082km  
10. Ruut Jokiranta       KPK 24/7                      52.535km  
11. Terhi Sirviö         KPK 24/7                      51.119km  
12. Riikka Porvali       Haarajoki                     51.018km  
13. Heli Repo            Littoinen                     49.644km  
14. Tanja Mäenpää        Häjyt / Ryttylä               49.531km  
15. Wilma Grönroos       Vauhtisammakon juoksukoulu    48.910km  
16. Sini Fabre           Vauhtisammakon juoksukoulu    48.875km  
17. Maria Pykäläinen     Hyvinkää                      46.835km  
18. Maria Tähkävuori     Endurance                     46.170km  
19. Suvi Liimatainen     Vantaa                        45.993km

 

KARU - Facebookissa 
 
Garmin
 
 
Tailwind nutrition

 
 Painola

 
Remeo
 
 

Majoitustarjous

1 hengen standart 69 €/vrk, comfort 87 €/vrk
2 hengen standart 79 €/vrk, comfort 92 €/vrk
 3 hengen standart 106 €/vrk

Huonehinnat pitävät sisällään aamiaiset.
Comfort huoneita on saatavilla rajoitetusti.

Nämä huonehinnat ovat voimassa ainoastaan suoraan hotellista varaamalla.
Huoneet voi varata, joko sähköpostilla kivitasku [ät] avainhotellit.fi tai soittamalla vastaanoton numeroon +358 224 24 920.

Hotelli Kivitasku

 
 
 
 
 

run.karu.run

Finnish marathon Runners
janne klasila / +358405959563
maraton [ät] tossu [.] com

UltraFinn Oy
Jari Tomppo / +358503131043

Copyright © 2019 FMR | UltraFinn | Webbinen.net